Зарата – Всичко за Стара Загора
НОВИНИРЕГИОНА

Стара Загора: Обвинените за точенето на дизел от тръбата на „Лукойл“ са под електронно наблюдение


Старозагорският окръжен съд пусна под домашен арест четиримата обвиняеми за кражба на дизелово гориво от тръбопровод край Стара Загора. Те ще бъдат под електронно наблюдение.

Темида прие, че от допълнително събраните доказателства не се разколебава първоначално приетото за налично обосновано подозрение в съпричастността им към разследваната престъпна деятелност.

В мотивите си съдът сочи, че следва да се обърне внимание на това, че и към настоящия момент повдигнатите срещу всеки от тях обвинения са неясни и непрецизни.

От формулировката им не може да бъде изведено наличието на квалифициращото обстоятелство за кражба в особено големи размери и такава, представляваща особено тежък случай, за каквото деяние са привлечени към наказателна отговорност.

БТА припомня, че срещу 31-годишния Я. М., 35-годишния И. Й., 42-годишния Ж. Ж. и 36-годишния П.П. са повдигнати по две обвинения.

Първото е, че в периода между 3- 5 ноември м.г. в землището на старозагорското село Загоре, чрез използване на два леки автомобила и технически средства, са отнели около 7 т дизелово гориво от владението на „Лукойл – България“ ЕООД, като кражбата е в особено големи размери и представлява особено тежък случай.

Второто обвинение е, че през юли м.г. в Стара Загора единият от обвиняемите се е сговорил с другите трима да вършат в страната престъпления с цел да набавят имотна облага.

За кражбата в особено големи размери предвиденото в закона наказание е от 10 до 20 г. лишаване от свобода и конфискация на цялото или на част от имуществото на дееца, а за сговарянето – до 6 г.

Определението на съда подлежи на обжалване и протестиране Пловдивския апелативен съд.

Още

Стара Загора: Жената, която почина на улицата не е блъсната

admin

Младежите от клуб „Млад журналист“ посветиха видеопродукция на Самарското знаме по повод 3 март

admin

Кой е новият старозагорски терминатор?

admin