Вчера във Второ РУ-Стара Загора е образувано бързо производство по чл.194 от НК под надзора на Районна прокуратура-Стара Загора. На същата дата, около 22.45 ч., служители на Второ РУ-Стара Загора, до вагонно депо в Стара Загора извършили проверка на лек автомобил „Фолксваген“, управляван от 55-годишен мъж. В хода на същата било установено, че в автомобила се намират три туби по 10 литра, с намираща се в тях течност, със специфичен мирис на гориво и срязано пластмасово шише.
Установено е още, че мъжът е напълнил тубите от цистерна, собственост на БДЖ. 55-годишният мъж е задържан за срок до 24 часа.
