Зарата – Всичко за Стара Загора
НОВИНИ

Близо 400 деца участваха в заключително мероприятие по Националната превантивна кампания „Работа на полицията в училищата“ – „Ваканция здравей! Да играем безопасно“

Близо 400 деца участваха в заключително мероприятие по Националната превантивна кампания „Работа на полицията в училищата“ – „Ваканция здравей! Да играем безопасно“

Още по темата…

Близо 400 деца участваха в заключително мероприятие по Националната превантивна кампания „Работа на полицията в училищата“ – „Ваканция здравей! Да играем безопасно“. То  се проведе днес в Стара Загора, в парк „Артилерийски“ . Инициативата е посветена на предстоящата ваканция и Деня на детето – 1-ви юни и се организира от ОДМВР-Стара Загора, Община Стара Загора, РУО-Стара Загора, РДПБЗН-Стара Загора, РЗИ-Стара Загора, Център за подкрепа за личностно развитие /ЦПЛР/, Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, БЧК  и др.

Секретарят на община Стара Загора Николай Диков поздрави децата и им пожела  ваканция, изпълнена с много игри и забавления. Той изказа благодарност към всички институции, които са ангажирани с това децата в община Стара Загора да растат в здрава и безопасна среда.

И през тази година учениците от училищата и децата от Детските полицейски управления на територията на област Стара Загора имаха възможност да разгледат полицейска кола, мотоциклет и пожарен автомобил. В парка малчуганите видяха  и полицейско куче. Децата участваха във викторина с въпроси по безопасност на движението, конкурс за детска рисунка. Учениците се включиха в демонстрация с шланг и струйник за гасене на пожар, получиха насоки как правилно да използват противогаз и др. Целта на демонстрациите, викторината и игрите бе децата да се научат на безопасно поведение в различни ситуации.

В конкурса за рисунка на асфалт на първо място се класираха учениците от  4-ти „г“ клас от Пето основно училище „Митьо Станев“ гр. Стара Загора, втори бяха 4-ти „б“ клас от Второ основно училище  „Св. Паисий Хилендарски“ гр. Раднево, а на трето място – учениците от Начално училище „Димитър Благоев“ в Стара Загора.

В конкурса за рисунка на хартия първо място спечели Яна Енева, ученичка в 4-ти „д“ клас във Второ основно училище „П. Р. Славейков“ гр. Стара Загора, на второ място бе класиран Давид Петков, ученик в  5-ти „а“ клас от Основно училище „Васил Левски“ гр. Чирпан, на трето място бе Мелани Яковлевска, ученичка в 4-ти „г“ в Пето основно училище „Митьо Станев“ гр. Стара Загора.

Още

Пътничка падна в тролей в Стара Загора, шофьорът опитал да избегне кататрофа

admin

200 малки каратеки се състезават в Стара Загора

admin

Апаратът за билети пред входа на Зоопарка е на разположение на посетителите

admin